واقعا پول چیه؟!واقعا چرکه کفه دسته؟!!!!

همیشه همه تو این فکرن که چطوری میشه پولدار شد! یا میشه گفت حداکثر آدما تو این دوره دارن به این مطلب فکر میکنن! خوب! به نظر شما بهترین راه برای پول درآوردن چیه؟!!

البته ناگفته نمونه که دو مدل پول درآوردن داریم! یکیش توی دینمون بهش میگن غیرشرعی! یکیشو میگن شرعی!... اونی که شرعی هستش که معمولاً اینجوری که ما دیدیمو شنیدیم تا حدوده 90درصدشون درآمده جالب و اونجوری که عاشقِ پولاش میخوان نداره! اون 10درصدشم که باید کمه کمش بخاطرش 20-30سال درس بخونی! که اونم اونایی که عاشق پولن نمیکشن!!! خوب چکار کنیم؟! مجبوریم بخاطره پول به غیرشرعیش رجوع کنیم!غیرشرعیش هرچیزی میتونه باشه! از دزدیای کلون بگیر! تا هرچیزه دیگه!حالا من یه راه بهتون میگم! که نه سیخ بسوزه و نه کباب! که البته توی این دوره ی ما خوب جوابم میده!الان کلی هم دارن ازش استفاده ی بهینه میکنن و کلی پول از پاروشون بالا میره!((ولی آخه به چه قیمت!؟؟!)) الکی بحثو کِش نمیدم و سرتونم به درد نمیارم! اگه دختری بگرد یه شوهر پیدا کن پولدار باشه!!(قیافش اصلا مهم نیست! چون پول داره!) اگه پسری بگرد دختره ساده پیدا کن و البته پولدار از طریق پدر! که البته مهمم نیست دوستش داشته باشی یانه! چون پول مقصد اصلی بوده!)برای اینکه نگینم چرا بعدشو نگفتی میگم که به گردنم نمونه! آخره این به هم رسیدنتونم یا هرشب سکوت و بغض و گریه و دعواست! و یا تهش ختمِ به طلاق و مجدد بی آس و پاس شدن!!! و یا بالا کسیدنِ پولا توسط فرد بی پولِ این ماجرا و بی کلاه موندنِ اون یکی دیگه!... البته یک مورد دیگه هم پیش میاد که این دونوع از آدما به هم بیان!(پولدار و حداقل متوسط جامعه) اونم اینه که شانسی با هم روبه رو بشن و ندونن چی به چیه و موفق بشن به هم برسن که خیلی کم پیش میاد! در کل معذرت بابت این همه نوشته که فکر نکنم بدردتون میخورد!

الان توی این دوره پولِ که حکمفرمایی میکنه! داشته باشیش هم مهندسی و هم دکتر و هرچی تو بگی! نداشته باشیش بستگی به خودت داره که دست به سینه ی بقیه باشی یا توکلت به بالاسری باشه و به بخور نمیر راضی باشی! وشکرکنی!

امیدوارم اگه پولداری حواست به اونایی که اوضاعشون خوش نیست باشه!چون یه جمله ی جالب هستش که خودم از خودم درآوردم!" هروقت یخچال ساید بای ساید گنده ای میخری دمت گرم! چون همون کارتنش شاید یکی رو چند شبی از اسفالتِ خیابون جدا کنه و سرما نخوره!!! "پس به اونا هم یه نیم نگاهی بنداز تو زندگیت و اوناییم که اوضاشون بد نیست به همین راضی باشن! چون اینو خوب میدونم که خدا هرکسو به اندازه ی قدرتِ ایمان و وسعتِ رزق و روزیشه که درآمد میده! پس شاکر باش اگه میخوای ایمانت همیشه باشه! اگه نه که بقیش با خودت! افرادی هم که تهی دست هستن تنها راهشون صبر هستش و اینکه راضی به رضای خدا! چون میگن خدا به اندازه ی صبرشون براشون اون دنیا ثواب قرار داده! که البته امیدوارم و انشالله خدا هیچکی رو همیشه تهی دست نزاره!...

بازم بخاطره زیاده نویسیم معذور!

نویسنده: محمدحسین

/ 0 نظر / 16 بازدید